XII Grand Prix Tychów w biegach długodystansowych

15.12.2019

XII Grand Prix Tychów w biegach długodystansowych to cykl sześciu biegów, które odbywają się od stycznia do grudnia, głównie w okresie jesienno-zimowym. Już w styczniu na linii startu pojawiła się czwórka naszych biegaczy. Na dystansie 10 km wystartowali Gosia i Krzysiek Malinowscy oraz Krzysiek Kozik, a na 5 km Grzegorz Żelech. Ten turniej przyciągnął niemalże 300 biegaczy, choć nie wszyscy ukończyli regulaminową ilość startów. Aby być klasyfikowanym należało ukończyć trzy z sześciu biegów, a żeby otrzymać pamiątkowy gadżet cztery z sześciu. Nasi biegacze podchodzili na luzie do pierwszych startów. Krzysiek Kozik i Gosia Malinowska ukończyli pięć z sześciu biegów, a Krzysiek Malinowski i Grzegorz Żelech nie opuścili żadnego. Miłym zaskoczeniem było trzecie miejsce Gosi w kategorii wiekowej kobiet 40-49lat. Krzysiek Malinowski miał silną grupę w swej kategorii mężczyzn 50-59 lat, gdzie za każdym razem zajmował trzecie miejsce, co dało mu również najniższy stopień podium. Pomimo słabych startów na 5 km Grzegorza w trzech pierwszych biegach, poprawa formy dała nieoczekiwany skok w klasyfikacji na drugie miejsce, a w finale trzecie miejsce w kategorii mężczyzn 30-39 lat. Niestety, Krzysiek Kozik nie miał tyle szczęścia biegnąc na 10 km w kategorii wiekowej 30-39 lat, gdzie konkurencja była silna i liczna, ale zajął również wysokie, siedemnaste miejsce na 52 startujących. Wszystkim biegaczom składamy wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.